avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale firma de transport in romania dar sa lucrez in italia ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

firma de transport in romania dar sa lucrez in italia se...

poate ? pt.ca eu locuiesc in italia si as vrea ca firma sa o deschid in romania dar sa lucrez in italia .multumesc
Cel mai recent răspuns: carda , utilizator 15:37, 1 Aprilie 2010
Sigur ca da. Puteti indica sediu operativ in Italia (la adresa la care locuiti in Italia)si lasati sediul legal in Romania (unde ati deschis firma).
Daca aveti nevoie despre legislatie,fisc, drept societar in Italia ma puteti contacta pe e-mail.
Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma web design Abaddon Abaddon Am 20 de ani si ma pricep in web design si fac proiecte la negru momentan dar vreau sa imi inregistrez firma si sunt foarte confuz cu toate acest acte si ... (vezi toată discuția)
Societate (comert) Burlacudan Burlacudan Buna ziua .Sunt nascuta in Romania dar am dubla cetatenie. As dori o informatie.In acest moment am deschis un magazin de imbracaminte in Italia ,dar situatia ... (vezi toată discuția)
Detin un srl al carui sediu social este in apartament Mihaela Mihuta Mihaela Mihuta Buna ziua! Detin un SRL al carui sediu social este in apartamentul in care locuiesc si am avut deschis un punct de lucru la o alta locatie. In luna decembrie ... (vezi toată discuția)