avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Care este termenul limita de depunere bilant pe 2009 ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Care este termenul limita de depunere bilant pe 2009 pt un srl suspendat?

Am suspendat un SRL cu 1 sept 2009,va rog sa-mi spuneti care este termenul limita de depunere bilant 2009.Multumesc!
Cel mai recent răspuns: drecredit , utilizator 13:35, 9 Aprilie 2010
Tot ca si pentru celelalte societati deci 150 de zile de la incheierea exercitiului financiar aproximativ 31 mai 2010.
Atentie se depune direct la Registrul comertului impreuna cu anexele
Multumesc!
da, chiar daca e firma suspendata se depun aceleasi anexe. daca vrei modele pentru asa ceva, iti recomand topicul asta, de fapt likul de la final - www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Srl suspendat cu 1.09.2009 ,ce acte trebuie sa mai depun la fisc? mara197014 mara197014 Am suspendat un SRL cu 1 sept 2009,va rog sa-mi spuneti daca ar mai trebui sa depun ceva bilanturi la fisc in perioada aceasta?Multumesc! (vezi toată discuția)
Termen bilant rodia rodia S-a modificat termenul de depunere a bilantului pt.2009? Nu este de 150 zile de la incheierea ex.fin.(pt.un SRL).? Am auzit niste zvonuri cum ca s-ar fi ... (vezi toată discuția)
Se depune bilant pt o societate cu activitate suspendata ? gruias gruias Buna ziua, La o societate ( SRL ) cu activitaea suspendata in nov 2008, am depus bilantul pe 2008 in 2009. Anul acesta am depus trimestrial declaratiile ... (vezi toată discuția)