avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL suspendat cu 1.09.2009 ,ce acte trebuie sa mai ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL suspendat cu 1.09.2009 ,ce acte trebuie sa mai depun la fisc?

Am suspendat un SRL cu 1 sept 2009,va rog sa-mi spuneti daca ar mai trebui sa depun ceva bilanturi la fisc in perioada aceasta?Multumesc!
Cel mai recent răspuns: mara197014 , utilizator 15:25, 5 Martie 2010
Daca ati desfasurat activitate de la data infiintarii, pana la data suspendarii aveti obligatia depunerii bilantului ( situatiilor financiare), daca nu ati desfasurat activitate deloc, trebuia depusa declaratie pe propria raspundere pana la data de 28 februarie 2010.
Ultima modificare: Joi, 4 Martie 2010
DOAR_NOI, utilizator
Care este data limita de depunere a bilantului pe 2009?
Termenul limita - impus de Legea Contabilitatii nr.82/1991 este de 150 zile de la incheierea exercitiului contabil. O zi linistita !
Firmele nu mai depun in 2010 bilantul la Finante, ci doar la Registrul Comerţului.

Daca nu ati solicitat regim derogatoriu, la AFP veti depune doar declaratiile (100, 101, etc).
Am obtinut regim derogatoriu cu 1 sept 2009,in concluzie nu mai trebuie sa depun nimic la finante?

Alte discuții în legătură

Declaratii retroactiv amalianeag amalianeag O societate care nu a desfasurat activitate de la infiintare (iulie 2008) pana acum, cu activitatea suspendata din aprilie 2009 (nu a cerut regim derogatoriu ... (vezi toată discuția)
Suspendare activitate firma miruna82 miruna82 Buna ziua Va rog sa ma ajutati cu urmatoarele intrebari: in perioada 10 iunie 2009 - 10 iunie 2012 o societate a fost suspendata, timp in care nu s-a mai ... (vezi toată discuția)
Impozitul forfetar steluta bz steluta bz In completarea intrebarii anterioare privind impozitul forfetar pentru firmele suspendate prin Camera de Comert, care sunt urmatorii pasi de facut pentru a ... (vezi toată discuția)