Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL suspendat cu 1.09.2009 ,ce acte trebuie sa mai ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL suspendat cu 1.09.2009 ,ce acte trebuie sa mai depun la fisc?

Am suspendat un SRL cu 1 sept 2009,va rog sa-mi spuneti daca ar mai trebui sa depun ceva bilanturi la fisc in perioada aceasta?Multumesc!
Daca ati desfasurat activitate de la data infiintarii, pana la data suspendarii aveti obligatia depunerii bilantului ( situatiilor financiare), daca nu ati desfasurat activitate deloc, trebuia depusa declaratie pe propria raspundere pana la data de 28 februarie 2010.
DOAR_NOI, utilizator
Care este data limita de depunere a bilantului pe 2009?
Termenul limita - impus de Legea Contabilitatii nr.82/1991 este de 150 zile de la incheierea exercitiului contabil. O zi linistita !
Firmele nu mai depun in 2010 bilantul la Finante, ci doar la Registrul Comerţului.

Daca nu ati solicitat regim derogatoriu, la AFP veti depune doar declaratiile (100, 101, etc).
Am obtinut regim derogatoriu cu 1 sept 2009,in concluzie nu mai trebuie sa depun nimic la finante?