Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general garantiile de pe facturile emise
Discuție deschisă în Contabilitate în general

garantiile de pe facturile emise

Buna ziua.
ma confrunt cu urmatoarea intrebare: garantiile pe facturile emise sunt tratate ca si creante? contul 2678 - alte creante, (la completarea bilantului le tratez ca si creante si nu imobilizari financiare? sau....
Multumesc de ajutor.
la bilant se scad din creante si se lasa pe imobilizari finaciare, dar nu uita sa le treci in formularul 40!
laur67