Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Taxiurile din bucuresti practica acelasi tarif
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Taxiurile din bucuresti practica acelasi tarif

Buna seara! Taxiurile din bucuresti practica acelasi tarif, Este legal??? Nu este interzis prin legea concurentei?? Daca mi poate rasp cineva va rog
Operatorii de taxi din Bucuresti nu practica acelasi tarif. Legea concurentei interzice un minim de pret impus . Si tigarile au aceasi pret la toate magazinele, restaurante etc.