Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... legislatia rutiera
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

legislatia rutiera

in urma cu o luna am avut un accident cu cineva care a uitat sa acorde prioritate...am fost la politie si ne-au indrumat spre amiabila...dupa acea intelegere amiabial cei de la daune au spus ca formularul este incomplet si ca vinovatul ar trebui sa mai dea o declaratie...intre timp doamna vinovata s-a schimbat si nu mai vrea sa dea nici o declaratie nimic...as vrea sa ma duc la politie sa fac plangere dar o sa imi ia si mie permisul 30 de zile desi sunt nevinovat...intrebarea mea este daca ma duc la politie si depun plangere vinovata poate face vre-o contestatie?daca da cum?si ce pot face in cazul asta pt a nu ramane cu paguba.multumesc anticipat.
formularul de amiabila a fost semnat de vinovat dar fara a contine in schita implicit si in chestionarul cu situatia de la fata locului a acelui cedeaza trecerea pe care vinovata nu il vazuse si asa k amiabila s-a semnat fara a avea acel cedeaza,tocmai de acee cei de la daune au mai cerut inca o declaratie din partea dansei pt a lamuri situatia.cat despre deplasarea la locul respectiv atat politia cat si constatatorul de dauna au spus cu jumatate de gura ca merg sa verifice dar cum e mai bine la caldurica decat p teren...doamna la prima dar si ultima conversatie telefonica a spus sa o dau in judecata daca vreau sa imi repar masina...nu as vrea sa pierd timp si bani prin tribunale alta varianta credeti k as avea?multumesc
Pentru recuperare prejudiciu,varianta sigura instanta de judecta
In raport de precizarile referitoare la lipsa de timp,puteti incheia cu aparatorul formalitatile sa va reprezinte si sa va apere interesele