Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pot avea probleme daca il ajut pe tata care este PFA?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pot avea probleme daca il ajut pe tata care este PFA?

Buna ziua
Am o mica problema la care nu stiu unde sa caut raspuns:
Tatal meu are un PFA - comert cu amanuntul. In ultima vreme s-a cam imbolnavit si m-a rugat sa il ajut cu aprovizionarea (transport marfa cu masina lui). E posibil sa am ceva probleme???
raca, utilizator
Nu o sa fie niciun fel de probleme .
In conditiile in care marfa transportata este dovedita cu documente legale,daca acestea nu se afla sub incidenta de legi speciale,nu aveti de ce sa va faceti probleme