Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... preavizul
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

preavizul

in urma refuzului de a fi informatorul directorului azi am primit comunicarea de preaviz art 73 iar incetarea contractului de munca va fi conform art 65 cind a sosit comunicarea era in alb fara data de inceperea termenului .data a fost pusa de seful de coloana in momentul cind mi-a dat-o sa semnez iar eu am luat-o pe cea fara data
dodu ioan , utilizator
Daca se poate incercati o abordare concreta
Preavizul; nu are relevanta cu procesul...decat in anumite situatii extreme
Buna seara ! Trebuia sa fiti mai vigilent la semnarea instiintarii , pt ca uite ce ati patit .... , iar ideea e ca in raport de data primirii curg termenele de contestare :sorry:
data primiri e astazi
In instanta se contesta decizia de concediere , nu instiintarea de preaviz ... de la data primirii deciziei de concediere incepe sa curga termenul de contestare a acesteia in instanta.