Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... sunt probele video acceptate in instanta?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

sunt probele video acceptate in instanta?

buna ziua am si eu o problema....vroiam sa va intreb se poate face plangere penala doar pe baza unor probe video?Dak s-a inceput urmarirea penala...la o sectie de politie...asta inseamna ca e deja in stadiu de judecata...adik se incepe proces?
astp rasp vostru...sper ca m`am facut inteles...ideea e ca sunt cam stresat...deoarece e pt prima oara cand am probleme cu politia:((
in cazul in care presupusa fapta s-a produs in alta tara,dar plangerea se cerceteaza in Romania(aici isi are sediul firma) pentru ca inregistrarile sa fie valabile ca si probe trebuie urmate anumite proceduri s-au pot fi cerute de oricine si prezentate organelor de cercetare...? E vorba de o acuzatie de furt de combustibil de catre un sofer anagajat la o firma romaneasca,dar presupusa infractiunue ar fi avut loc in alta tara. 2. Inregistrarea e facuta pe hardul unui calculator. E acceptata o copie pe C.D sau trebuie inregistrarea originala???
the_power_25xxxx, utilizator
Va trebui inregistrarea originala.

Insa nu cred ca se va cere asa ceva...
nu prea inteleg...de ce nu se va cere? dar dak cel care a depus plangerea vine cu o copie va fi luata in considerare???
Doar originalul se ia in considerare.