Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... contributie sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

contributie sanatate

buna ziua
va rog sa ma lamuriti si pe mine in urmatoarea problema
sunt inscrisa la medicul de familie de la spitalul militar, stiam ca se evidentiaza separat contribuita la sanatate , adica platesc in alta parte
pana acum am platit la casbv si nu au zis ca ar fi gresit, sa inteleg ca isi impart ei banii ?
Contributiile le sanatate se platesc la Casa de asigurari unde aveti medicul de familie. In acest caz ar fi trebuit sa declarati si sa platiti la OPSNAJ.CASBV nu au spus ca e gresit pentru ca nu aveau de unde sa stie unde este medicul d-voastra de familie , daca d-vostra ati facut o declaratie la ei.