Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Cum facturez
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Cum facturez

O firma de transport din Romania face un transport de marfa catre Serbia o firma din serbia? cu tva sau fara?
Firma din romania face catre serbia un transport de marfa dar la comanda unei case de expeditie din Romania.Cu tva sau fara?
sunt doua spete diferite sau una singura?

cu cine are contract de prestari servicii firma de transport din romania? in ambele cazuri? exista un export de marfa din romania in serbia?
dati-ne mai multe detalii ca sa va putem raspunde concret, nu pe presupuneri.
Se factureaza TVA
cum va argumentati raspunsul, d-na Manea?
Titlul VI - art. 125 si urm. Cod fiscal
firma din romania are contract cu o frima din Serbia si mai are contract cu o casa de expeditii din Romania si face transportul in Serbia