avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... vatamare corporala din culpa
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

vatamare corporala din culpa

BUNA ZIUA.IN LUNA SEPT 2009 SOTUL A AVUT UN ACCIDENT DE CIRCULATIE ,DIN NEATENTIE NU A PUS FRANA SI A INTRAT IN CEL DIN FATA LUI O DACIA SOLENTA CARE ERA IN REGIM TAXI.SOFERUL DIN TAXI S-A LOVIT USOR LA CAP PTR CARE A STAT DOUA ZILE IN SPITAL IAR DE LA MEDICUL LEGIST A PRIMIT 11 ZILE DE INGRIJIRI MEDICALE.AM PLATIT ZILELE DE SPITALIZARE SI L-AM DUS LA UN EX TOMOGRAFIC PTR A FI SIGURI CA NU ARE NIMIC GRAV.FIRMA DE ASIG A DAT DAUNA TOTALA PTR SOLENTA DAR FIINDCA ERA PE TAXI DE SASE ANI NU A PRIMIT NUMAI 2OOOE PE EA.FIIND TAXI NE-AM INTELES CU EL SA-I PLATIM STATIONAREA IN SUMA DE 50 RON PE ZI PANA ISI CUMPARA ALTA MASINA.CUM FIRMELE DE ASIGURARI SE MISCA CAM GREU I-AM GASIT O ALTA MASINA DACIA SOLENTA TOT CUM A AVUT VECHE DE 6 ANI SI NE-AM OFERIT SA O CUMPARAM NOI SI SA O ECHIPAM PTR TAXI PTR A NU VI NEVOITI SA PLATIM PREA MULTE ZILE DE STATIONARE.ATUNCI A INCEPUT CALVARUL DOMNUL TAXIMETRIST A ZIS CA NU VREA SOLENTA CA VREA MASINA STRAINA .IAR PE ZIUA DE STATIONARE 100RON PE ZI IN .PLANGEREA PE CARE A FACUT-O A AJUNS LA SUMA DE 18600RON DIN CARE DAUNE MORALE 6000RON .7500RON STATIONARE IAR RESTUL DIFERENTA VALOARE AUTOTURISM FIINDCA NU A FOST MULTUMIT CU CE A PRIMIT DE LA ASIGURARE.PERMISUL SOTULUI A FOST RETINUT DAR MERGE IN FIECARE LUNA PTR PRELUNGIRE.AM AJUNS LA PROCES NOI AM INCERCAT SA NE IMPACAM I-AM OFERIT 9000RON DAR NE-A REFUZAT .VA ROG CE PEDEAPSA RISCA SOTUL MEU?AV TAXIMETRISTULUI SPUNE CA RISCA INCHISOAREA,DAR PTR CE NU A AVUT DECAT A MICA CRESTATURA La CAP NIMIC GRAV.NU SE POATE CERE O EXPERTIZA MEDICALA ,STIU SIGUR CA A AVUT PLIC PREGATIT PTR DOCTOR CA NOI L-AM SCOS DIN SPITAL SI AVEA PREGATIT PLICUL PE SERTAR .DUPA 14 ZILE DE LA ACCIDENT A PLECAT CU AVIONUL IN GERMANIA DE UNDE SI-A ADUS O MASINA DECI NU A AVUT NIMIC GRAV.VA ROG INCA O DATA ,CE PUTEM FACE?VA MULTUMESC
Vorbim de infractiunea de loviri si alte violente, infractiune care se urmareste la plange prealabila.Sanctiunile ce vor fi luate fata de sotul dvs sunt fie o amenda penala sau o pedeapsa cu suspendarea si sigur anularea carnetului de conducere, societatea de asigurari trebuie introdusa in cauza in calitate de asigurator.Daca zilele de ingrijiri medicale stabilite pentru partea vatamata vi se par mari puteti solicita efectuarea unei noi expertize prin care sa se stabileasca nr real de ingrijiri medicale necesare pt. vindecare.Se impune angajarea unui avocat care sa va apere interesele corespunzator.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident cu victime-despagubire rca silviudobre silviudobre Sambata am avut un accident pe DN1, circulam pe banda 2 a autostrazii, dupa ce efectuasem o depasire, am lasat privirea in jos la acul vitezometrului, iar cand ... (vezi toată discuția)
Accident rutier cu victima musatilie musatilie Buna dimineata. Fratele meu a fost de curand implicat intr-un accident rutier. mai exact pe 23 decembrie. Se afla pe scuter fiind angajat ca si curier livrari ... (vezi toată discuția)