Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale societate cu 2 asociati
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

societate cu 2 asociati

O societate in care sunt 2 asociati , o persoana fizica si o SC (in care asociat unic este persoana fizica ) , vor sa schimbe sediul social al societatii.Prin actul constitutiv,se arata ca persoana fizica este administratorul societatii.Cum ar arata decizia de modificare si ce forma va avea actul constitutiv.De exemplu, in cazul SC cu asociat unic se face o HOTARARE A ASOCIATULUI UNIC de modificare a sediului social si mai apoi in actul constitutiv actualizat se scrie ca AVAND IN VEDERE HOTARAREA ASOCIATULUI UNIC ......
In acest caz cum se procedeaza ??
eu am facut astfel HAGA...
S.C. x S.R.L., persoană juridică română reprezentată prin asociații ei PERSOANA FIZICA și S.C.
PERSOANA JURIDICA S.R.L. reprezentata legal de PERSOANA FIZICA, care s-au întrunit astăzi,
…………………………………………………………….. în Adunarea Generală a Asociaților, capitalul social fiind reprezentat în
proporție de 100%, și cu unanimitate de voturi, HOTÃRÃSC prin prezenta:
1. Schimbarea sediului social al societății, de la adresa ......................... sediul societății se mută la adresa .............................., urmând ca toate activitățile
societății să se desfășoară începând cu data de ............................................................... la adresa .................................
2. Prezenta Hotărâre modifică corespunzător Actul constitutiv al Societății.
multumesc