Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

vechime in munca

lucrez la o firma cu capital de stat,aflata in subordinea primariei ,in 24 oct 2009 am implinit 15 ani de munca pana la acea data vechimea imi era de 17 %,nu era normal ca apoi sa-mi fie marita la 20 % ,mai mult decat atat contractul colectiv de munca la nivel de inteprindere este expirat.d-na care se ocupa de cartile demuca refuza in cazul meu marirea ,dar in alte cazuri s-a tinut cont de marirea procentului de vechime
Sesizati ITM, are iz de discriminare sau v-a confundat cu un cetatean oarecare.
Sesizati mai bine Inspectia Muncii sau introduceti o actiune in instanta impotriva angajatorului.