Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Impozitul forfetar pentru 2010 la SRL infiintat in ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Impozitul forfetar pentru 2010 la SRL infiintat in 2009 si care nu a inceput actvitatea

Pentru un SRL infiintat in febr.2009 ,care nu si/a inceput activitatea nici in 2010 si pentru care exista declaratia pe propria raspundere data la registrul comertului ptr.a anul 2009,nu am reusit sa aflu daca acest impozit se plateste sau nu.
Sincera sa fiu ,la cat de stufoase sunt toate normele,codul fiscal si legislatia fiscala in general ,mi/a fost imposibil sa clarific acest caz particular.#-o:(
~ Conținut șters la cerere ~
cel mai bine pt d-voastra , depinde si ce planuri aveti in continuare, suspendarea activitatii la Registrul Comertului si aplicarea regimului derogatoriu , altfel aveti 2 cheltuieli inutile : imp minim si contabilul care intocmeste declaratiile .