Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale declarare punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

declarare punct de lucru

Buna ziua,
tocmai am inchis un punct de lucru (showroom) cu lichidare de stocuri.Am inhiriat un alt spatiu unde nu fac altceva decat sa-mi depozitez diverse unelte de lucru.
Intrebarea este:cum sa declar acest spatiu pe care l-am inchiriat acum la ORC , ce cod caen sa folosesc?
Multumesc!
Codul CAEN sau codurile CAEN sunt cele ale societatii dvs! Respectiv , cele care corespund activitatilor pe care le desfasurati!
B-)
MIHAI GRIGORE a scris:

Codul CAEN sau codurile CAEN sunt cele ale societatii dvs! Respectiv , cele care corespund activitatilor pe care le desfasurati!

Si totodata sa nu uitati sa anuntati fiscul ca nu desfasurati activitate, ca poate primiti o amenda pentru uneltele de lucru pe care le depozitati acolo !