Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general depasirea limitei de 3 ani la suspendarea activitatii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

depasirea limitei de 3 ani la suspendarea activitatii

Buna ziua,

Am o SRL cu sediul in Bucuresti, sectorul 5, infiintata in 1998 si cu activitate pana in 2003. Din 2003 pana in 2005 am depus declaratiile "pe zero", iar in 2005 am facut suspendare de activitate. In acel moment toate actele si platile erau la zi.

Dupa data suspendarii activitatii (in 2005) si pana in prezent (30-03-2010), nu am mai depus nici un fel de declaratie contabila, nu am mai trecut pe la Finante sau ORC , ... am ignorat cu totul firma.

Va rog daca poate cineva sa-mi spuna ce ar trebui sa fac acum, ma gandesc la impozitul forfetar si depunerea declaratiilor, situatiilor contabile ,... etc.

Firma nu are datorii catre terti, nu are incidente, ...etc.

Este cesiunea o solutie recomandata???

Please help !!!
Verificati daca nu cumva societatea a fost deja radiata.
Daca nu s-a intamplat deja, asta se va intampla.