avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... ilegalitate
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

ilegalitate

am o intrebare :
am achitat o factura la o banca si nu am fost atent ca mi s-a dat chitanta cu alt nume.am primit somatie de la electrica sa-mi taie curentul.cum demonstrez ca am platit ?
functionara spune ca nu gaseste chitanta cu numele meu,deci nu am platit???ce fac in acest caz?
nu ai ce sai faci ca ei au sistemul facut de asa natura incat sa le fie lor bine nu noua chiar daca ei gresesc. am patito si eu. dar sa rezolvat
la electrica si am achitat la banca cu numerar
parerea mea e sa te duci la directorul bancii si sa vb si poti sai faci si caseritei rau daca vrei dar se rezolva totul nu intra in panica la mine cand a venit samio citeasca contuarul a trimis pe una in stare de ebrietate si mia venit facura de curent 40 milioane. iti dai seama cum am facut cand am vazut factura:O
Domnule Potro spune-ti-mi va rog daca aveti ceva de spus in legatura cu banca
pai ce vrei sa-ti spun . nu e bine sa te joci cu ei . daca ai o datorie achitatio ca dupaia trimit firmele de recuperatori dupa tine si credema nu o sa-ti placa sunt trecut prin asta

Alte discuții în legătură

Consilier client zona rapida bubicsek bubicsek Buna seara. Sotia mea are un credit de la o banca romaneasca. E la zi cu toate ratele pe care le plateste la fiecare sfarsit de luna. Azi a primit un telefon ... (vezi toată discuția)
Fostul proprietar mai are de plata la intretinere odaniell odaniell Buna seara, Am si eu urmatoarea problema ,am cumparat un apartament iar fostul proprietar mai are de platit intretinerea pe luna octombrie ,bani pe care nu ... (vezi toată discuția)
Obligatii la plata prin banca ContSters277537 ContSters277537 Am un client care face plata chletuielilor comune prin banca, ce obligatii de emitere documente fiscale am catre el, in calitate de administrator de bloc? (vezi toată discuția)