Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale decizia aga
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

decizia aga

Buna ziua, cum se intocmeste decizia asociatilor in vederea suspendarii activitatii unei firme cu 2 asociati(un roman si un strain).Asociatul raman are procura de la cel strain sa faca toate demersurile care trebuie facute pt. firma mai putin instrainarea de bunuri.Ar putea intra si suspendarea actv. ?
Multumesc!
Cine este administrator in actul constitutiv?
In Hotararea AGA se inscriu cei doi asociati, cel strain prin reprezentant legal cu procura. La Registrul comertului mergeti si cu procura.
administrator este asociatul roman.Multumesc pt.raspuns