avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate rusudan

Activitate rusudan

cel mai bine ar fi sa tunzi negri
Ce autorizatii am nevoie pt un punt de lucru unde am un gater(debitez cherestea) si cat ar costa acestea.
Ce legi trebuie sa le am in vedere in acest domeniu.

Multumesc anticipat
Va rog sa ma sfatuiti cum e mai bine, pe persoana fizica autorizata, pe firma, etc.
Ce autorizatii am nevoie, cam cat ar costa, eventual legislatia in vigoare in domeniu.
Multumesc anticipat.
Dar daca sunt din MURES?
Multumesc celor care mi-au raspuns.

Contractul meu a fost semnat acum doi ani, inca nu aparuse actualul cod al muncii, din aceasta perspectiva(conform vechiului cod al muncii) ce valabilitate are actul semnat de mine.
Am un atelier de debitat busteni si sunt intersat sa aflu de unde pot face rost de legislatia in domeniu.(Debitare, comercializare,transport, achizitie)
Sunt angajat la o societate comerciala ca inginer, dar intentionez sa plec si sa-mi dechid o firma.
Acum doi ani am participat la un targ in Germania, la care firma mea avea stand de prezentare(10 zile)
La contractul de munca am un act aditional in care se specifica ca daca o sa plec din firma in urmatorii 5 ani,sunt obligat sa platesc cheltuielile facute de firma pentru deplasarea mea in Germania(in jur 2500 euro)