avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Activitate floteada

Activitate floteada

Răspuns la discuția AJUTOR NU-I COPILUL MEU
Ne iubim (tatal si fiica). Sotia divorteaza pentru a-si intemeia o familie cu tatal adevarat al copilului.Ea este obisnuita sa stea in lux, lux pe care si-l doreste mai departe, dar fara sa mai fie sotia mea. Amandoi sunt "caznici",iar intrebarile ei zi de zi,sunt:
- Cati bani imi dai sa plec? cate camere va avea apartamentu pe care il vei achizitiona pentru copii ? custodia va fi comuna dar am nevoie si de 1500 euro pensie alimentara..etc.
Buna ziua,
Sunt in divort. Impreuna cu sotia mea avem doua fetite .Una de patru ani si cealalta de 9 luni. Datorita comportamentului bizar pe care ea il are, doreste cu ardoare sa divorteze, pleaca dimineata si vine seara...etc. m-am hotarat sa le fac testul de paternitate . Testul a confirmat temerile mele, fetita cea mare nu este a mea. Sotia nu stie ca am aflat. Mai sunt nevoit sa-i platesc pensie alimentara? Legal mai am obligatii fata de ea? (afectiv este foarte greu sa va redau in cuvinte trairile mele in momentul de fata).Trebuie sa cer in instanta sa se faca un test de paternitate?AJUTATI-MA cu un sfat.
Răspuns la discuția actiuni si arest
Nu sunt administrator.Macar atat : )
Buna ziua,
Sunt actionarul unei SC, detin 50% din actiuni, sunt in divort, iar in urma cu 5 zile am fost implicat intr-un accident auto, soldat cu victime omenesti. Ce se va intampla cu afacerile firmei si implicit cu plata creditelor pe care le am? Sotia (fosta sotie), poate "mosteni" aceste actiuni in cazul in care sunt gasit vinovat si arestat?Mentionez ca firma este infiintata inainte de casatorie. Trebuie sa deleg o alta persoana care sa se ocupe de afacerea mea?. Va rog sa ma ajutati cu un sfat.
Multumesc anticipat
Multumesc mult pentru ajutor.
O seara frumoasa
Buna ziua,

Este vorba de contract individual de munca.
Multumesc anticipat pentru raspunsul dumneavoastra
Buna seara,

Am redactat in urma cu trei saptamani un contract colectiv de munca pentru un director de vanzari. La salariu in loc sa trec cele patru cifre corespunzatorare am trecut cinci cifre (ex: 1111 am trecut 11111Lei). Cand s-au intocmit statele de salarii s-a observat greseala. Ce pot sa fac?. Astept sfaturile dvs.
Răspuns la discuția COD121018 DIRECTOR VANZARI
Va multumesc mult. Astazi voi incerca din nou.
Răspuns la discuția COD121018 DIRECTOR VANZARI
Va multumesc mult pentru promptitudinea raspunsului Dumneavoastra
Sunt in ultimul an la factultatea de Management Finante Contabilitate. Patronul societatii, datorita experientei mele ca director vanzari in alta companie, doreste sa ma angajeze in functia de director vanzari. Am fost la ITM iar d-na de la Registratura mu mi-a primit dosarul deoarece nu aveam diploma de la facultate. Ce pot face in aceasta situatie?