avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Activitate elenaelli

Activitate elenaelli

si nici mie nu mi-a raspuns nimeni .v rog sa imi raspundeto.va multumesc.
Am lucrat in spania si am luat un apartament in rata pe o durtata de 30 de ani,si din anul 2009 luna aprilie nu am mai putut achitat ratele ,nu am mai avut de lucru si am intrat in somaj ,si apartamentul a fost luat de banca inapoi dar nu am mai primit nici un raspuns de la banca .Atunci eram necasatorit ,acuma sunt casatorit si as dori sa stiu daca am bunuri pe numele meu sau a sotiei in Romania ne afecteaza cu ceva dupa legile europene daca raman ci datorii dupa vanzare apartamentului din Spania.Astept raspuns .multumesc

































































































buna ziua!am si eu o nelamurire in legatura cu concediul de odihna pe anul 2010, sunt insarcinata in luna a 7 si as dori sa stiu cate zile de concediu am dreptul .Va multumesc!!!!!
Discuție act aditional
buna ziua!ce trebuie sa cuprinda un act aditional anexat la contractul de munca prin care se modifica orele de munca de la 8 ore la 4 ore(1/2 norma),si bineinteles si salariu .am primit un act aditional in care nu este specificat conform carei decizi a avut loc reducerea orelor de munca .va multumesc
buna ziua !am si eu niste nelamuriri ,mi se retin 10% din salr pentru neralizarea unor tinte .vreau sa stiu daca aceste retineri sunt legale .va multumesc.