avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 330 soluții astăzi
Forum Activitate katalyna73

Activitate katalyna73

Discuție Urare
La multi ani! sarbatoritilor de astazi precum si tuturor femeilor de 8 martie
am nevoie urgent de un model de regulament de ordine interioara pentru un magazin mixt in urma unui control de la ITM
Răspuns la discuția salariu ianuarie 2010
multumesc
1.Vreau sa stiu daca sunt functionar public inspector principal clasa I treapta I cu un salariu de incadrare de 1111 lei si am avut pana la dec 2009 15% merit,10% vechime si conditii vatamatoare 10% atunci acum la ianuarie voi avea in baza vechimea si meritul si apoi se aplica sporul de conditii vatamatoare de 15 %??????
2.Anul acesta 2010 se mai acorda prima de vacanta la functionarii publici,dar premiu anual???(salar.13)
3. Daca un angajat dupa noul salariu de baza calculat pe parcursul anului 2010 trece in alta transa de vechime se recalculeaza baza la momentul respectiv??????
stiam ca in 2009 printr-un ordin s-au oprit astfel de achizitii de mijloace fixe(nu stiu nr.si data),vreau sa stiu daca a aparut ceva nou cu specificare in 2010
se pot achizitiona in institutii publice( ex:primarii )masini, aparatura birotica,programe???care este legea sau ordinul?
care este procentul de aplicare pentru aceste suplimente si in ce lege se regaseste???deoarece in legea 188/1999 nu specifica si procentii....se mai pot da aceste suplimente din urma pana la 12.nov.2009 cand intra legea 330/2009 in vigoare?
Discuție cuantum CFP
De cand nu se mai aplica procent de pana la 25% pentru control financiar preventiv???care-i legea?dar salariul de merit mai ramane valabil in 2010??precum si primele de vacanta????
conform legii 330/2009 se mai pot face angajari de personal pe un post vacant existent in statul de functii?????si in ce conditii???incepand cu 01.01.2010?