avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 156 soluții astăzi
Forum Activitate adycrisx

Activitate adycrisx

Pana in noiembrie 2011 am fost membru de sindicat ( Spiru Haret) si incepand cu dec. 2011 m-am retras. Acum se fac tabele pt a da in judecata in vederea recuperarii celui de-al 13-lea sal. aferent anului 2010. Liderul de sindicat nu ma mai trece pe tabel motivand ca in acest mom. eu nu mai cotizez la sindicat. As vrea sa stiu daca este corecta decizia acestuia si conform carei legi sau art.
Va multumesc.
Am absolvit fac. de Sociologie - Psihologie (ID, 4 ani, 2004-2008) in cadrul USH, iar acum mi s-a spus ca diploma nu este valabila deoarece forma ID nu este si nu a fost acreditata.
Din cate am citit eu, am inteles ca in anul 2004 nu trebuia autorizata/ acreditata si forma de invatamant ci doar specialitatea.
Mi s-a spus de la scoala ca trebuie sa restitui banii, ca nu mai pot fi platita ca profesor. Sper sa ma puteti lamuri dumneavoastra.
Va multumesc.
in prezent sunt incadrata ca inst. I (am absolvit Lic Pedagogic, apoi Fac. de Sociologie / Psihologie cu durata studiilor de 4 ani). Conform noii grile de sal unde ma situez, pt ca nu mai apare inst i si inst. II?
Multumesc
Răspuns la discuția unde ma aflu in noua grila?
asa sunt incadrata in prezent, dar in noua grila apare doar inctitutor ( cei care au absolvit colegiul de invatatori/ institutori). Corect?
Sunt invatatoare cu gr. I si 14 ani vechime(am absolvit Lic Pedagogic), iar acum 2 ani am absolvit Fac. de Sociologie-Psihologie cu durata studiilor de 4 ani. as dori sa stiu, dupa noua grila, cum voi fi incadrata?
Va multumesc