avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters118604

Activitate ContSters118604

Buna ziua,
Am o nelamurire si sper sa ma lamuriti. Situatia mea este urmatoarea, sunt in ccc iar primul copil va implinii 2 ani pe 26.09.2018 dar in perioada 20-25 august 2018 voi nastere al doilea copil. Intrebarile mele sunt urmatoarele:
Cat timp am la dispozitie pentru a depune actele, astfel incat sa nu se intrerupa plata indemnizatiei?
Cum ramane cu luna tatalui pentru primul copil? Se poate lua in timp ce eu sunt in ccc bebe 2?
Multumesc!
Buna ziua,
Am primit un cec cu scadenta 16.08.14 girat. La data girarii este trecuta data de 11.07.14. Este vre-o problema? Astept raspuns ungent!!! Multumesc
BUNA SEARA,
Doresc sa cumpar o casa iar pe foaia de sarcini este trecut ipoteca ptr suma...act nr..din 1969 in favoarea proprietarului dinaintea actualului proprietar. Ce inseamna asta?
Multumesc.
Răspuns la discuția Taxa auto 2013
Am si eu o problema tot in legatura cu legea privind taxa de poloare 2013.
In 2012 vara am achizitionat o masina din eterior.Am dat statul in judecata si finalizarea procesului va fii pe la sfarsitul lunii ianuarie 2013.va trebui sa platesc aceasta taxa care a intrat in vigoare din 2013?Sau nu? In 2012 nu se platea nimic dupa finalizarea procesului.
Va multumesc
Răspuns la discuția BO avalizat gresit
eu sunt beneficiarul...iar cel care plateste a scris firma noastra sub numele dansului la avalizare..nu cum sete normal sa scrie firma dansului...nu am dat biletul nimanui..noi il incasam...va fii vre-o problema??? multumesc
Răspuns la discuția BO avalizat gresit
luni trebuie sa-l depun si nu stiu ce sa fac!!! ajutati-ma cu un raspuns.
Daca un Bo a fost avalizat gresit va fii prmit la banca pt incasarea banilor...Greseala este ca la avalizat sus in stanga in loc sa scrie la rubrica pentru........ firma dansului a scris firma noasta...va multumesc!!!
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Fratele meu este in strainatate de 2 ani iar cartea de identitatea i-a expirat de 1 an, lucreaza dar fara acte, pasaport nu are. Ce poate face in aceasta situatie?(ar vrea sa vina acasa si sa se si intoarca inapoi la lucru) Cum poate schimba buletinul? Poate venii cu el expirat,ii permit cei de la aeroport?
Sper sa ma lamuriti, va multumesc!!
m-ar interesa care ar putea fii pretul unei case baranesti din lemn cu trei camere 4 pe 4+hol+camara. In judetul Brasov, la sat 15 km de Brasov, teren 400 m2. Nu are baie, nu are apa, se poate locui...dar ar trebuii renovata.Nu este intretinuta.....Contract de vanzare cumparare care se va rezolva in familie...mama mea fiind si ea mostenitoare.
Răspuns la discuția somajul dupa perioada de proba
Am sunat la Ajofm si mi-s-a spus ca daca am incheiat contract pe perioada nedeterminata daca in perioada de proba angajatorii vor dorii incetarea contractului nu voi mai putea relua somajul Este adevarat?