Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general BO avalizat gresit
Discuție deschisă în Contabilitate în general

BO avalizat gresit

Daca un Bo a fost avalizat gresit va fii prmit la banca pt incasarea banilor...Greseala este ca la avalizat sus in stanga in loc sa scrie la rubrica pentru........ firma dansului a scris firma noasta...va multumesc!!!
luni trebuie sa-l depun si nu stiu ce sa fac!!! ajutati-ma cu un raspuns.
Dati-ne mai multe amanunte. Cine plateste si cine este beneficiarul initial? Dvs. sunteti initiatorul BO sau beneficiarul?

Presupun ca dvs. ati primit acest BO ca plata a unei facturi si l-ati dat mai departe. Cred ca daca anulati inscrisul actual si completati urmatoarea rubrica de avalizare de pe BO totul va fi bine.
eu sunt beneficiarul...iar cel care plateste a scris firma noastra sub numele dansului la avalizare..nu cum sete normal sa scrie firma dansului...nu am dat biletul nimanui..noi il incasam...va fii vre-o problema??? multumesc
ContSters118604, utilizator