avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Activitate neagu ctin

Activitate neagu ctin

S-a dat cumva o ordonanta prin care s-a sistat restituirea taxei de poluare?
Am uitat ca a expirat rovinieta#-o, trecand de mai multe ori prin fata camerelor, abia a patra zi am constatat ca rovinieta nu mai era valabila (#-o). Atunci am cumparat-o, dar acum la ce trebuie sa ma astept? In prima zi am trecut de 4 ori pe langa camere, iar in a doua si a treia zi de cate doua ori. Deci trebuie sa ma astept la 8 amenzi? Ce mai pot face? Multumesc!
cand se poate pesiona anticipat, dupa ultima lege, o femeie nascuta in 28.01.1959 si care este stagiul minim de cotizare. multumesc!
multumesc!
am auzit ca s-a dat o ordonanta ca se pot pensiona persoanele care au varsta + stagiu de cotizatie=80, este adevarat?
am depus acte la primarie ptr eliberarea unui titlu de proprietate. Au fost trmise la consiliu judetean si s-a intors hotararea aprobata. Acum am fost anuntat de persoana care se ocupa cu cadastrul in primarie, ca nu-mi mai poate intocmi dosarul cu procesul verbal de punere in posesie si obtinerea titlului, deoarece a fost data o lege prin care se blocheaza eliberarea acestui act de proprietate ptr o perioada de minim 180 de zile. Este adevarat? S-a dat lege prin care se sisteaza eliberarea titlurilor de proprietate?!!! Sau e o metoda sa traga de timp? Multumesc!

am depus acte la primarie ptr eliberarea unui titlu de proprietate. Au fost trmise la consiliu judetean si s-a intors hotararea aprobata. Acum am fost anuntat de persoana care se ocupa cu cadastrul in primarie, ca nu-mi mai poate intocmi dosarul cu procesul verbal de punere in posesie si obtinerea titlului, deoarece a fost data o lege prin care se blocheaza eliberarea acestui act de proprietate ptr o perioada de minim 180 de zile. Este adevarat? Sau e o metoda sa traga de timp? Multumesc!
puteti sa fiti mai clar?
tatal meu a deschis un dosar la judecatorie ptr iesire din indiviziune de pe certificatul de mostenitor in urma decesului mamei si eliberare act de proprietate pe imobil. Pana sa se rezolve dosarul, tatal (reclamantul) a decedat, mai putem continua pe acelasi dosar sa cerem eliberarea actului de proprietate, deoarece taxele judiciare sunt platite si n-am vrea sa le pierdem? Multumesc!
ajutorul de inmormantare ptr un pensionar decedat, de unde se ia si ce acte trebuiesc? multumesc!