avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 285 soluții astăzi
Forum Activitate nirolf69

Activitate nirolf69

dati-mi si mie o consolare , la ce am scris mai sus
deja nu mai dorm noptile
multumesc,
eu am 2 firme in stare critica: una nu a emis nici o factura din 2005 pana azi si are incarcat acest impozit si a doua a avut activitate in 2007 (nesemnificativa ) si are si ea acest impozit incarcat.
Au sosit plicurile de la fisc cu popriri, bani nu mai am de loc, de munca nu am, nu stiu cum sa scap de idiotenia asta de impozit. Nici sa inchid firmele nu am.
ROG un sfat .
Răspuns la discuția operatiunea de poprire
O societate cu cont poprit, cata vreme (ani) va avea contul poprit daca ea nu are acctivitate? Se prescriu aceste popriri? Ce se intampla daca in 3-4 ani nu are venit?
Răspuns la discuția Inchiderea unui cont poprit
Asi dori sa ma lamuriti, acest termen incepe din momentul popririi contului si a primirii adresei de poprire ?

Cati ani poate fi poprit un cont bancar?
Ce se intampla daca debitorul nu are activitate pe cont 3-5 ani?
Răspuns la discuția fundatia are voie sa vanda?
cred ca poate daca are acte pt asa ceva, plateste impozit 16 , asa stiu de la un vecin, personal nu ma pricep, invat si eu
Răspuns la discuția dizolvare asociatie non-profit
Clubul sportiv, non profit are in patrimoniu , aparatura fitness si sport, luate cu bani din sponsorizari. Clubul e dizolvare, ce se intampla cu bunurile?
Spatiul este de la Primarie
Răspuns la discuția dizolvare asociatie non-profit
Dupa dizolvare cu fiscul cum ramane ? trebuie trecut pe acolo, sau nu? Cu patrimoniul ce se intampla ? trece la stat?
Răspuns la discuția acte dosar asociatie
dupa infiintare asociatie , se pot primi bani de la buget? cum se aloca?
Intrebarea mea este
1// daca un club sportiv poate cere de la Primarie un spatiu cu titlu gratuit spre folosinta?
2// poate incasa 2% din impozit pe salarii, prin alocare de la buget fara sa alerge membrii fondatori dupa declaratii de la cunoscuti?
Cine stie ?
acu ma intreb, dar daca eu trimit un plic gol cu confirmare si cand vine fiscul cu o somatie la mine eu le zic ca am trimis o adresa in data de ..... in care am cerut compensare de impozit? Oare merge sa le potrivesc in felul asta ca prea isi fac de cap