avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 235 soluții astăzi
Forum Activitate emilian64

Activitate emilian64

Răspuns la discuția salariu neprimit
am inteles dar care itm din care judet si in care judet ar trebui sa ma adresez instantei?
locuiesc in judetul alba lucrez la o firma care este din bucuresti , si are un punct de lucru in judetul arad unde lucrez ,nu am primit salariul de 4 luni intentionez sa demisionez si sa dau firma in judecata pt recuperarea banilor ce mi se cuvin , va rog sa ma ajutati invatandu ma cum sa procedez.
Răspuns la discuția pensie alimentata
multumesc mult
pentru deschiderea unui proces pentru marirea pensiei alimentare , ce acte trebuiesc ? cum se face cererea ? cum se timbreaza? , cum poate proceda o persoana care nu isi permite un avocat? , va multumesc!
Răspuns la discuția pensie alimentara
ce demersuri trebuie sa fac ?
fiul meu are 19 ani si nu mai continua studiile ,(nu a luat bacul) insa mie mi se opreste in continuare pensie alimentara, intreprinderea la care lucrez o poate sista? , poate sa ii ceara fiului meu o adeverinta de studii, ce pot face pentru sistarea pensiei alimenate , va multumesc; mentionez ca deocamdata fiul meu nu are loc de munca
Discuție disponibilizare
Buna ziua
persoanele aflate in concediu medical pot fi trecute pe listele de disponibilizari?
Discuție disponibilizari
Buna ziua , am o intrebare.
In cazul in care se fac disponibilizari cei care pot iesi la pensie pot beneficia de aceleasi co
nditii ca si ceilalti angajati?
Răspuns la discuția in judecata cu CNH
... intre timp am aflat ca ,se pare ca nu sunt unicul caz. La CNH petrosani se practica acest lucru se pare ca in situatia mea mai sunt cativa ingineri . Sper sa iau legatura cu ei pentru eventuale consultari
Răspuns la discuția in judecata cu CNH
va multumesc pt raspuns...am citit CCM pe unitate... si chiar exista un articol conform caruia , persoanele care nu isi depun cerere de iesire la pensie la 45 ani si beneficiaza de spor de conducere vor fi schimbati din functie. Chiar mi se pare un abuz deci voi actiona CNH petrosani in judecata normal ca ma voi incadra in termenul de 30 zile. Inca o data va multumesc pt interes