avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Activitate cobra2009

Activitate cobra2009

dar daca pe el nu la interesat si nici nu il intereseaza de copil de ce ar mai avea drepturi asupra copilului? suntem divortati din 2007 si nici nu sa deranjat sa ii spuna nici la multi ani copilului lui. El sa recasatorit si are grija de fetita sotiei lui dar de propiul copil nu. Atunci de ce ar mai avea drepturi? Si in plus copilul a suferit mult din cauza lui eu avand programare cu el la pshiatrie cu el in 10 aprilie pe baza ca copilul este blocat in el. diriginta m-ia spus ca are mentalitatea de un copil de 5 ani nu de 7. A fost maltratat de bunici,tata si mama ''mama vitrega''.

as dori sa ma ajutati sa il scot din drepturile parintesti pentru binele copilului si in primul rand pentru sanatatea lui.Fiind mic a suferit alaturi de tatal biologic si acum se vad traumele prin care a trecut alaturi de acestia.:help:
tatal stie adresa si eu m-am recasatorit si vrem sa il infieze sotul meu pentru ca copilul il stie doar pe el de tata. Vrem sa aiba acelasi nume ca noi si sa ii facem acte aici in strainatate,adica sa renunte la cetatenia romana,si nu vreau sa apelez la tatal biologic atat timp cat nu ia trimis nici actele care le detinea ca a facut tratament la neuropsihatrie si am nevoie de ele cu tot ca i-am zis ca le platesc eu.
Am in intretinere un minor de 7 ani si tatal nu sa preocupat de el din 2009. Nu a platit nici pensie si nici nu a sunst niciodata,noi fiind in strainatate iar el in romania.
As dori sa il decat din drepturile paterne. Imi poate da cineva informatii daca pot sa il decat din drepturi si care ar fi demersurile pentru acest proces de aici din strainatate.
Nu instanta a decis ,ci eu am fost de acord sa nu i se faca poprire si am semnat hotarirea ,in legatura cu demersurile ce trebuiesc facute in continuare va rog sa-mi spuneti care sunt si daca se poate sa ma reprezinte un avocat strain sau roman de aici de unde ma aflu pt. ca sunt si aici birouri de avocatura straine sau romane.Va multumesc.
Referitor la locul de munca s-a specificat la hot. judec.precum sa nu i se faca proprire ,in legatura cu termenul de prescriptie fiti mai explicit va rog daca se poate.Va multumesc.
Buna ziua,doresc daca se poate citeva informatii la urmatoarea problema: Ma aflu cu resedinta impreuna cu fiul meu in virsta de 5 ani intr-un stat european.Hotarirea definitiva pt. plata pensiei s-a intimplat in urma cu 3 ani,de atunci in contul meu specificat in hotarire nu a fost livrat nici un ban.Doresc sa stiu daca se pot face demersuri de aici de unde ma aflu (daca se poate plati un av. strain)ceva de genu.Va multumesc anticipat.
ultima vizita a tatalui a fost cind copilul avea 2 ani,acum copilul are 10 ani ,in aceasta perioada nu a mai tinut legatura in nici un fel.Imi puteti spune de ce suma aproximativa este necesar pt testul adn.
am avut o relatie cu baiatul unei vedete renumite din urma careia a rezultat un copil,respectivul este constient dar nu vrea sa recunoasca legal.Va rog sa ma indrumati unde sa merg,ce sa fac si ce drepturi are copilul in viitor.Va multumesc anticipat la indrumarile dumneavoastra.
Răspuns la discuția program de vizita minor
eu sunt stabilit in Italia,pot face acest lucru contactind un avocat prin telefon sau trebuie sa ma aflu personal in tara ori sa ma adresez direct instantei.Va multumesc.
am osul de la degetul inelar rupt,mi s-a spus ca trebuie operat,eu nu am servici si nu am asigurare medicala .Imi puteti spune ce sa fac pt ca nu mai rezist,in al doilea rind la o clinica particulara daca aveti idee cam cit costa o operatie de genul acesta.Va multumesc anticipat. Urgent.