avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Activitate Alina_Meli

Activitate Alina_Meli

Asa este, ati spus foarte bine D-nul Avocat
ar trebui sa va ajute mai mult avocatul dv.
Vai ce om.......
sa sti ca si eu tot de un an am procesul pe rol.
Daca e asa parerea mea e sa i-ti gasesti din timp martori cum ca tu esti altfel si la fel si casa ta,(nu cum afirma el)si sa faci si tu poze la cum arata casa zi de zi nu dupa ce ati terminat de mancat si ai vase in ghiuveta cum face acest individ.
multa bafta
eu nu cred ca ar trebui sa i-ti faci griji din moment ce fetita nu vrea la el.
acum si eu ma judec cu fostul sot si la mijloc este un baiat de 12 ani care il vrea cica .....
am fost la un cabinet de psihologie particular mai exact (psiho profil)
am platit un consult i-am spus pt ce i-mi trebuie si a stiut cum sa puna problema in a discuta cu minorul.
Sunt foarte multumita de rezultat si zic eu acel act va fi luat in considerare de catre instanta,asa mi-a spus si avocatul meu.
In acelasi timp am scos si o scrisoare de la scoala cum ca ii este bine copilului in mediu actual.
La fel si de la clubul unde el face sport
toate acestea depuse la dosar si vei mari sansele cu mult
Oricum un tata indiferent de atitudinea lui parerea mea,ca mama, nu va sti niciodata sa educe, sa creasca si sa aibe grija asa cum face o mama
bafta
nu nu stiam absolut nimik
si in urma cu jumatate de an vroia sa ii semnez pt un credit si nu i-am semnat ne-am si certat pe asta dar de semnat nu am semnat.
Iar creditul pe care la avut ia inainte nu era ipotecar pe acela vroia sa il refinanteze iar eu nu i-am semnat.
va multumesc frumos
da exact sunt coproprietara
in 26 februarie a fost licitatia
Buna ziua pe scurt soramea mea fara stirea mea avea un credit de nevoi personale fara ipoteca si fara garantii.
Amandoua suntem propietare pe apartament
A fost data de catre banca in judecata si sa scos apartamentul la licitatie.
La prima licitatie nu sa prezentat nimeni, mi sa spus ca nu sunt licitatori si m-am trezit la usa cu un nou propietar.
Spuneti-mi va rog mult daca eu acuma merg la banca si depun datoria surorii mele de care eu nu stiam am sanse sa raman cu apartamentul????????????????
sa nu mai aiba dreptul cel care a castigat licitatia?


va multumesc astept raspuns urgent
va multumesc frumos pt timpul acordat
va doresc o zi frumoasa:vishenka:
Am fost doar eu si copilul iar in cabinet a intrat doar copilul.
Dupa cum v-am spus eu am insistat sa il cunoasca acum cativa ani pe tatal sau ..
dar acesta nu avea timp
Se poate intradevar sa ii faca un test tatalui sau dar din pacate daca el niciodata nu la cautat macar cu un telefon .....nu stiu ce sa zic
am trecut si prin intalnirea la cafea ...tatal avea alte griji...ma scuzati ca va spun dar el avea griji cand ne putem intalni noi doi in nici un caz despre copil
L-am chemat acasa la noi sa vada realizarile lui (diplome, concursuri,medalii etc)
nu venea.
I-am spus copilului ca poate atunci cand creste mai mare se va intelege bine cu el si vor recupera cea ce au pierdut si nu i-am permis niciodata sa vorbeasca urat despre el.

Va scriu concluzii scrise de psiholog:

In acest moment interventia sa a tatalui biologic dupa o absenta de 12 ani,determina riscul de a-i fi periclitata evolutia personala afectiv emotionala dar si cea educationala prin existenta unui real pericol(raportat la tema de a nu pierde mediul familial existent).Din punct de vedere psihologic intr-o astfel de situatie in care starea de anxietate este accentuata si tema pentru propia stabilitate in mediul familial (fiziologica si psihologica) este evidenta,evolutia spre o stare depresiva poate fi foarte rapida in conditiile in care nu se intervine prompt.
Este necesara evitarea oricarei situatii cu influente negative asupra starii psihologice a copilului,evitarea confruntarii cu situatii anxiogene precum si acordarea unei atentii deosebite din partea familiei.
Recomand de asemenea continuarea implicarii copilului in activitati care sa-i creasca increderea in sine si sa il faca sa se simta apreciat si valorizat (intarirea sentimentului de valoare si utilitate,dragoste si apartenenta).

din cele 3 pagini am scris doar concluzii
exact asta nu intelegeam chiar daca are drept tatal.... si tin sa specific nu m-am opus niciodata efectiv nu a fost curios
dar copilul nu il cunoaste si nici nu vrea si nu din motive cum ca noi l-am fi impotrivit
este destul de mare si zic eu gandeste cat de cat,este decizia lui
Va multumesc Dna pt raspunsul care l-ati postat mai sus.
Intre timp am fost la pshiholog si am obtinut un Pshihoprofil.