avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Activitate vasiledela4

Activitate vasiledela4

Buna ziua am avut un credit din 2008 am platit până în 2010 după care nu am mai putut platii ratele din 2012 o ajuns dosarul la un executor judecătoresc am primit înștiințare in 2019 adică proprire dar eu am plecat de la firma respectiva acum am primit la firma la care lucrez și să blocat și cardul care îl am ce e de făcut astea nu au un termen de prescripție daca e vreun avocat din Cluj pe aceasta spetia că rog sa îmi spună sal contactez
Buna seara am luat un credit in 2008 am platit până în 2010 am făcut cerere că nu mai pot plati ratatele adică să scadă din rate nu au fost de acord nu am mai platit ratele de atunci am primit diferite somații de la firme de recuperări iar din 2012 am un dosar la un executor judecătoresc care a trimis la firma la care am lucrat o proprire firma nu a plătit nimic asta fiind în 2019 de atunci am trecut la alta firma și acum ai trimis la firma la care lucrez eu nu mai apar in biroul de credit pentru că am vrut să iau un credit și cei de la banca au verificat ce ar trebui sa fac
Buna ziua mătușă are 89 ani e la pat are depus bani la creditcoop cum pot sa scot bani am doar buletinul ei și testament că după moartea ei îmi lasă averea mie
Avem un testament de la mătușă după ce moare ce trebuie sa facem succesiunea
Buna ziua testamentul poate fii atacat de către un verișor daca persona avea acte de la IML că are discernământ adică poate semna acte la notar a scris cu mâna lui că după moartea lui avere rămâne nou
Buna seara am și eu o întrebare avem un testament lăsat de o mătușă am făcut și examen la IML unde scrie că poate semna hârtii la notar a scris cu mâna ei că după moartea sa eu moștenesc tot mai poate fii atacat după moarte
Buna ziua va mulțumesc pentru răspuns și care ar fii pașii de urmat mai are un verișor care are 70 ani

Madalina Mihaela I. Moceanu a scris:

Bună ziua!
La vârsta mătușii notarul va va cere acte medicale daca aceasta este în deplinătatea facultăților mintale.....ceea ce este puțin probabil......așadar, nu este de recomandat a se face acte la o asemenea vârstă, sunt atacabile.....pentru vicierea consimțământului!

Buna ziua am și eu o întrebare dacă mă poate ajuta cineva avem o mătușă pe care o îngrijim are 89 ani vrea sa ne lase 75la sută din casa nou pentru că 25 sunt moștenitorii unchiului decedat
Bună ziua am o amenda de circulație din 2013 acum cei de la taxe și impozite mi au blocat cardul e legal
Poți sa îmi scrii link sau site