avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Activitate wsx

Activitate wsx

Norma de hrana la politiile locale se acorda preferentia,laX-( primarii?
Cum se obtine sporul pentru conditii deosebite conform Legii 155/2010 Art.35 Lit.b ?/////cei de la I.T.M.nu stiu cum sa intocmeasca avizul.nr.de tel.la care am apelat este 0254216157.:sorry:
Discuție Uscatorie bloc
care sunt pasii de urmat pentru a cumpara o uscatorie de la bloc?multumesc
Discuție sporuri
ce se mai aude de sporul acordat functionarilor publici care presteaza activitate in zilele de sambata,duminica si sarbatori legale,spor ce s-a anulat in 2010?multumescX-(
va rog,cine stie sa lamureasca....exista criterii de disponibilizare la nivel national pentru politistii comunitari? dupa cum se pare,se da un examen scris si cine stie,stie,cine nu,pleaca..De ce nu se tine cont de cazierul administrativ,,sanctiunile primite in timp,de rezultatele slabe in activitate,de calificativele anuale,de cadrul relatiilor in exercitarea functiei publice,,,,,sau se tine???multumesc Kyandra
Discuție Disponibilizari
dupa ce criterii se disponibilizeaza functionarii publici din aparatul propriu de specialitate al primarului?multumesc:((
sa-mi spuneti va rog,in cazul inchiderii unui carefour expres salariatii beneficiaza de salarii compensatorii si de somaj?conducerea doreste incetarea contractului de munca prin acordul angajatului si angajatorului cu acordarea numai a salariilor compensatorii.EXISTA legal o cale de a beneficia si de somaj?Daca stiti ce prevede contractul colectiv de munca la CAREFOUR EXPRES?multumesc:O
Răspuns la discuția salarii compensatorii sau somaj?
wsx a scris:

va rog, in cazul falimentului,inchiderii societatii carefour expres dintr-o anumita localitate,angajatiilor le poate fi atribuite salarii compensatorii si somaj?conducerea unitatii afirma sa semnam pentru desfacerea contractului de munca cu acceptul ambelor parti si sa optam numai pentru salarii compensatorii.VA ROG sa mi spuneti care este contractul colectiv de munca la CAREFOUR EXPRES caci ne-a fost refuzata aceasta cerere.OARE vor sa ne PACALEASCA?,,,multumesc
va rog, in cazul falimentului,inchiderii societatii carefour expres dintr-o anumita localitate,angajatiilor le poate fi atribuite salarii compensatorii si somaj?conducerea unitatii afirma sa semnam pentru desfacerea contractului de munca cu acceptul ambelor parti si sa optam numai pentru salarii compensatorii.VA ROG sa mi spuneti care este contractul colectiv de munca la CAREFOUR EXPRES caci ne-a fost refuzata aceasta cerere.OARE vor sa ne PACALEASCA?,,,multumesc
Răspuns la discuția ce sporuri in 2010?
pai ce tot spunea d-nul Emil Boc...revizuieste legea....in favoarea celor cu salarii mici,afectati de dupa ianuarie 2010,si da OUG parca?..derqanjez...interesant ar fi art.20 din legea 330/2009 cu munca in sarbatori legale cand,parerea mea,,de ce sa nu se aplice in 2010?