avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Activitate tutu12

Activitate tutu12

...Printr-o solicitare trimisa la APIA , pe legea 544/2001 , privind liberul acces la informatii de interes public - se poate solicita ...,,,INFORMATIA , DACA UN PRIMAR A OBTINUT SUBVENTII APIA , in ultimii 3 ani " ? Multumesc frumos !!!!
Va multumesc , pentru raspuns !!!!!! Am intaltit EU !!!! ....Am actiune in justitie si urmeaza palngarea de falsi si uz de fals in acte !!!!!
Pe un teren clasificat INTRAVIRAN , in acte cadastrale , dar in harta cu extrasul de plan parcelar , nu figureaza un drum care ajunge la el , se poate obtine o autorizatie pentru constructia de ,, anexe gospodaresti " ?
Multumesc !
.....intrebarea este alta ....!!!!
Consultare actiune de anulare a unei autorizatii de constructie emisa de primarie .
Care este modalitatea de a consulta actele ( motivele ) de anulare a unei autorizatii de constructie emisa de catre o primarie , nefiind parte in procesul intentat de primarie ?
A fost respinsa cererea de intervenient .
Se pot solicita pe legea 544/ 2001 ?
ACTIUNE IN INSTANTA DE ANULARE AUTORIZATIE DE CONSTRUCTIE EMISA DE PRIMARIE DUPA 1 AN SI JUMATATE ! ACTIUNEA DE ANULARE ORICUM ESTE INTRODUSA TARDIV - LEGEA PREVEDE MAXIM 6 LUNI ! NU TREBUIAU LUATE MASURI ( DATE AMENZI .....) DACA AU FOST CONSTATATE ABATERI DE LA AUTORIZATIA ELIBERATA ?
....SI DE CE NU SUNT ANGAJATI CA SI POLITISTI lOCALI , DACA AU DAT EXAMEN SI AU ACELEASI ATRIBUTII ??? ....SAU NU AU ?????
PERSONAL CONTRACTUAL- POLITIST LOCAL !?
Personalul Contractual din cadrul Politiei Locale , poarta uniforma de Politist Local ?
Daca sunt vacante 2 posturi de Politisti Locali , de ce nu dau examen cei care sunt ,,personal contractual " , daca acestia deja poarta uniforma ?
Care este diferenta ?
Multumesc !!!!
Dupa cati ani dispare din cazierul judiciar , o amenda penala pe art 378. alin.1 lit c . Condamnare - amenda achitata , in 2017 .
Modificare organigrama primarie !!!! - doi politisti locali sunt mutati ca paznici ( agent de paza ) in cadrul unei primarii , pentru a fi scoase spre incadrare alte 2 posturi de politisti locali , cu toate ca organigrama nu prevede , conform legii decat 1 politist /1000 locuitori !!!!! Este legal ???? Ce se poate face ?????!!!!