Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pe un teren clasificat INTRAVILAN , in acte cadastrale ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pe un teren clasificat INTRAVILAN , in acte cadastrale , dar ...

Pe un teren clasificat INTRAVIRAN , in acte cadastrale , dar in harta cu extrasul de plan parcelar , nu figureaza un drum care ajunge la el , se poate obtine o autorizatie pentru constructia de ,, anexe gospodaresti " ?
Multumesc !
Nu. Pentru obtinerea autorizatiei de construire este necesar initial eliberarea unui certificat de urbanism de catre primaria in cauza in baza caruia arhitectul sau proiectantul face proiectul pentru anexa. In certificat se cer anumite conditii indeplinite, avize eon, studiu topografic, studiu geo si dovada accesului la teren. Daca nu se obtine dovada accesului la teren nu se elibereaza autorizatia. Pentru a ajunge la teren trebuie sa treceti peste niste proprietati particulare. care poate vor fi sau sunt ingradite.Eu nu am intalnit nici un caz in care sa fie eliberata Autorizatie de construire pe un teren fara acces.
Va multumesc , pentru raspuns !!!!!! Am intaltit EU !!!! ....Am actiune in justitie si urmeaza palngarea de falsi si uz de fals in acte !!!!!