avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 418 soluții astăzi
Forum Activitate gini_eyes

Activitate gini_eyes

Buna seara.sunt angajata conform contractului pe o norma de 40 ore saptamanal,de luni pana vineri.in realitate muncesc 6 ore de luni pana vineri si 12-14 ore sambata si duminica,2 weekenduri pe luna.Pana luna trecuta dupa weekendul de munca aveam o zi libera.acum nu ni se mai da pe motiv ca avem prea putine ore lucrate fata de contract.putem face ceva ,mai exact exista o baza legala pentru a reintroduce acest liber?Multumesc.
Răspuns la discuția Bazin inot
Din fericire dupa ce acum 2 zile ma suna 'dl ce o fi el' si ma jihnea la tel si se contrazicea sg a hotarat sa imi returneze banii.asadar puteti inchide topicul dc doriti.Va multumesc!
Răspuns la discuția Bazin inot
imi cer scuze pentru K,multumesc de raspuns.nu,nu am depus plangere la Anps doar pentru asta ci si pentru conditiile de acolo,nu am semnat decat o fisa in care scriam numele copilului si in care scriam ca nu este bolnav.astazi m-au sunat si am auzit numai tampenii la telefon.
Discuție Bazin inot
Buna ziua,am si eu o problema legata de un bazin de inot.mai exact am inscris copilul acolo,nu a fost ok de la prima sedinta,refuza sa mai mearga la inot acolo fapt ce a dus la cererea de returnare a banilor.bineinteles ne-am lovit de un refuz mareeeeee.Am depus o reclamatie la sediul lor unde culmea tot ei imi spun stiti aveati posibilitatea sa faceti doar o sedinta de proba...aaa da mersi k imi spuneti acum.le zic ok opriti-mi banii de prima sedinta considerati-o cea de proba,aa nu k nu se poate.drept pt care imi zic ei k trebuie sa astept 30 de zile pt a primi un raspuns.am facut reclamatie si la Anpc unde intreb de acest termen si imi raspund cei de acolo k avand in vedere k este particular acest club nu ii obliga legea sa ofere un rasp intr-un timp anume.eu inteleg k imi pot da un rasp chiar si azi.ce pot face sa imi recuperez banii.repet nimeni nu a spus nimic de aceasta sedinta de proba si accept sa mi se opreasca banii din plata integrala a abonamentului.mentionez si k nu am primit absolut nimic un contrac o ceva de la ei si chiar acum citesc la ei pe site termenii si conditiile si nu scrie nicaieri k nu se retuirneaza banii si nici de aceasta sedinta de proba.
Răspuns la discuția loc parcare
eu am schimbat de mult CI dar nu locuiesc la adresa din aceasta.
Discuție loc parcare
Buna seara!va rog dc se poate sa ma ajutati cu un rasp,problema incepe asa.eu mi-am cumparat o masina,intre timp m-am casatorit nu am schimbat actele la masina pt k nu am mai umblat deloc cu ea si i-am dat-o tatalui meu fara sa ii fac acte pe numele lui.loc de parcare este la adresa unde eu inca mai locuiesc,doar ca in buletin eu nu mai am aceasta adresa.problema este k acum tatal meu pierde loccul de parcare si nu stiu cum sa procedam ca masina sa i-o donez,sa o transfer cumva cu un act de comodat ceva ca sa iti poate pastra locul de parcare.important este sa nu mai trebuiasca sa o radiez eu sa o reinmatriculeze el.
Răspuns la discuția pfa taxi
ma puteti indruma catre cineva?
Răspuns la discuția pfa taxi
ms frumos.voi incerca.
Răspuns la discuția pfa taxi
cat despre acte am zeturile de la aparat cu incasari lunare de 30-4000 lunar.dar cum spuneam problmea este k nu accepta taximetristi pfa.
Răspuns la discuția pfa taxi
nu asta e probl ca as avea coplatitori,ci atunci cand intru in banca si spun pfa taximetrist imi zic din start nu,nu lucram cu taximetristi.dar dc dau tel la aceeasi banca aa da veniti.