avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Activitate andra_puyshor

Activitate andra_puyshor

Pentru a emite la un radio on-line iti trebuie licenta pentru muzica de vreme ce se plateste server-ul?
Am o prietena care are 45 de ani si urmeaza cursurile unei postliceale sanitare avand carnet de elev.Exista vreo lege in care se spune pana la ce varsta poate beneficia de reducere pentru calatoriile cfr?
Buna ziua!Daca am primit ajutor de inmormantare de la casa de pensii mai pot primi ajutor si de la primarie?Daca da,in ce conditii?Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția pensie de urmas
dar daca copilul ar fi major si nu ar mai fi la studii la moartea tatalui pensia mamei ar creste?
Răspuns la discuția pensie de urmas
Si care ar fi pensia daca tatal respectiv sotul are o pensie de 10 milioame(lei vechi) atat pt sotie cat si pt copil?
Discuție pensie de urmas
o cunostinta e casatorita de 11 ani cu o persoana care e pensionara.Poate primi pensie de urmas dupa moartea lui?(ea este casnica nu a lucrat niciodata)
Au si un baietel minor.Si acesta va primi pensie dupa moartea tatalui?
Va multumesc anticipat!
Discuție onorariu avocat
Buna ziua!Am si eu o intrebare:onorariile pe care le percep avocatii la procese sunt declarate si impozitate?Si orice avocat poate percepe ce onorariu doreste sau exista niste reguli in functie de procese?Va multumesc anticipat!
cora2006 a scris:

Asta este. Legea trebuie respectata asa cum este: buna sau proasta! ;)

la noi in tara numai fraierii respecta legea k smecherii o cumpara,De aia no sa scapam in veci de coruptie traim intr-o tara plina de hoti.X-(X-(X-(X-(X-(X-(
nu mi se pare corect sa nu raspunda pentru marturie mincinoasa.Legile noastre din Romania sunt niste porcarii.
Răspuns la discuția executarea silita
nu ati incercat sa vorbiti la banca sa ajungeti la o intelegere? acum pe timpul crizei s-au facut astfel de conventii.