Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ajutor de inmormantare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ajutor de inmormantare

Buna ziua!Daca am primit ajutor de inmormantare de la casa de pensii mai pot primi ajutor si de la primarie?Daca da,in ce conditii?Va multumesc anticipat!
primaria nu are aceasta obligatie.
daca decedatul a fost pensionar se primeste ajutor inmormantare numai de ca casa de pensii
1. De la Casa de Pensii ati primit ajutor de deces conform Legii 263/2010.

2. Mergeti la Primarie sa vedeti daca indepliniti conditiile sa primiti de acolo un ajutor de inmormantare.