avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Activitate dali_c

Activitate dali_c

Răspuns la discuția Schimbare functie
Multumesc.
Buna ziua. Cum pot schimba functia unui salariat daca acesta nu este de acord ? Mentionez ca nu mai este nevoie de el in functia respectiva din cauza micsorarii volumului de munca, avand deja pe altcineva cu incadrarea respectiva (initial a fost nevoie de doi salariati).
Discuție COR 2015
Buna ziua. Ajutati-ma va rog cu un cod COR pentru receptioner marfa in comert. Multumesc.
Răspuns la discuția CIM pensionar anticipat
Multumesc mult.
Răspuns la discuția CIM pensionar anticipat
Multumesc. Trebuie sa mearga pensionarul sa ceara sa i se suspende pensia pe perioada cim-ului ?
Răspuns la discuția CIM pensionar anticipat
Din partea cui ? In ce poate consta sanctiunea ?
Buna ziua. Ce risca un responsabil RU daca intocmeste un contract de munca (la dispozitia administratorului) pentru un pensionar anticipat l ?
Multumesc. In acest caz se cumuleaza pensia cu dividendele ? Mentionez ca am primit notificare de plata de 500 lei de la Casa de Sanatate pentru dividendele aferente anului 2012 (de la SIF) despre care nu am stiut. Cum pot sa nu platesc atat, sa-mi recalculeze daca se cumuleaza ?
Buna ziua,
Un pensionar cu pensia sub 500 lei plateste cass pentru dividende (in valoare de 5 lei ) aferente anului 2012 ? Va rog si temeiul legal. Multumesc.
Răspuns la discuția Nerespectare intelegere
Multumesc.