Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Nerespectare intelegere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Nerespectare intelegere

Am divortat la notar si am semnat un act prin care fostul isi ia angajamentul sa plateasca jumatate din datoriile comune. A platit un an, dar de trei luni nu a mai platit motivand ca nu are de unde. Datoriile constau intr-o rata la banca pe numele meu, el fiind coplatitor si doua carduri de cumparaturi pe numele meu. Cum sa procedez pentru a-mi recupera banii de la el ? Mentionez ca lucreaza in MI. As dori ca in final sa i se puna poprire din salariu, deoarece nu mai am incredere in cuvantul lui.
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc.