avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Activitate ducubc

Activitate ducubc

normal ca este proprietate personala , e ciudat rau , se poate fara o hotarare judecatoreasca ? nu-i
are dreptul patronul sa vina cu politia sa ia cu japca numerele de telefon din agenda angajatilor pe motiv ca ar fi amenintat ?
am sotia lucreaza legal in italia are asigurare la zi de sanatate , poate beneficia in tara de tratament stomatologic cu aceasta asigurare ? vrea sa-si puna dantura , multumesc
buna ziua, va rog frumos sa-mi spuneti cum este considerata in romania daca lucrezi 12 luni cu contract de munca cu 40 ore pe saptamana in italia . se pune in tara la noi vechime completa adica 12 luni cat lucreaza cu contract de munca ? va multumesc
va rog frumos sa-mi raspundeti . sunt restantier la asociatia de locatari , a venit sefa scarii la mine sunand ca in cateva zile i-mi face evacuare numai cu executor , se pote face exectare silita fara sa fii dat in judecata ? mentionez ca nu am fost dat in instanta. va multumesc
se poate face executare silita pentru datorii restante la asociatia de proprietari fara a merge in instanta si sa nu ai nici un proces doar cu un executor ?
Răspuns la discuția Scanare carnete de munca in 2011
va multumesc
Răspuns la discuția Scanare carnete de munca in 2011
la CAS sau ITM ? sotia a fost de 2 ori la ITM si ia spus dupa 15 iunie apoi sa mai incerce dupa 15 septembrie. ce sa faca ?
Răspuns la discuția Scanare carnete de munca in 2011
dar se mai scaneaza cele vechi in 2011 ???
se mai scaneaza in 2011 carti de munca ?