avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Activitate ella2010

Activitate ella2010

Răspuns la discuția licitatie teren parcare
multumesc mult
Răspuns la discuția cercetari penale probleme rutiere
multumesc mult .imi sunt de mare folos sfaturile d-voastra
Răspuns la discuția licitatie teren parcare
am totusi un contract de inchiriere parcare dar nu s-a facut nimic mi se pare anormal sa platesc ceva ce nu exista adica amenajarea , acolo fiecare parcheaza cum doreste . ce credeti am sanse sa anulez acel contract si sa-mi primesc banii inapoi? nu se specifica nimic in contract.multumesc
un amic este chemat peste doua zile la politie pentru declaratii intr-un dosar penal pe rutier . el este internat in spital , se poate motiva si amana intilnirea la politie? multumesc
in anul 2011 noiembrie am participat la o licitatatie loc de parcare din fata blocului. pina in prezent nu s-a facut [amenajat]nimic in acel loc toata lumea parcheaza cum poate si cine vine primul , de citeva ori nici n-am avut unde parca masina. ok acuma urmeaza . zilele trecute am mers la primarie sa-mi platesc darile si am fost anuntata ca trebuie sa platesc taxa inca din 2011. e posibil asa ceva? daca primaria nu si-a respectat obligatiile oare eu trebuie sa platesc , pentru ce? as putea sa reziliez contractul si sa cer banii inapoi pentru ca in naivitatea mea am platit si pe 2011 si pe 2012/ multumesc
dac stie cineva as dori sa aflu cat costa aprox . numerele rosii pentru o masina adusa din germania . multumesc
Discuție dosar penal?
un prieten a facut o reclamatie la politie care vizeaza o alta persoana dar s-a semnat cu nume fals . a fost depistat si este chemat ca 'faptuitor" , la ce se refera . nu stim care este pedeapsa in cazul asta? multumesc
Răspuns la discuția inmatriculare masina
ok dar daca proprietarul e in germania ce fac? #-o:-/multumesc m-am incurcat rau de tot
Răspuns la discuția inmatriculare masina
daca de ex as anula contractul de vanzare cumpare dintre mine si vanzator[al doilea,ptr ca el fiind bisnitar nu a inregistrat-o la finante] si as face altul dintre mine si primul proprietar n-ar fi mai simplu? as trece direct pe mine masina si as putea-o inmatricula. ce ziceti? multumsc
am cumparat in luna septembrie 2012 o masina sh. pina acuma am avut probleme d sanatate si nu m-am putut ocupa de inmatricularea ei. incercind sa obtin numere rosii m-am izbit de unele probleme si anume vanzatorul masinii nu vrea sa-mi dea fisa fiscala [fara de care nu se poate ,asa a m inteles]spunind ca pe el nu-l mai intereseaza. ce pot sa fac totusi sa obtin mumere rosii si pe urma sa o inmatriculez . multumesc