avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Activitate ioni10

Activitate ioni10

Actualmente sunt somer si vreau sa ma angajez cu contract de colaborare, as dori sa stiu ce suma ar trebui sa castig prin contractul de colaborare astfel incat sa nu pierd somajul? Multumesc
Discuție carte de munca
acum un an am fost cercetat de catre comisia de disciplina, si mi s-a scris pe cartea de munca ca inceteaza contractul pe perioada suspendarii , comisia m-a gasit nevinovat si totusi nu mi s-a modificat nimic pe cartea de munca. nu ar fi trebuit sa treaca pe cartea de munca ca am fost gasit nevinovat? daca da cum as putea sa-i oblig sa faca asta? un cadru legislativ
Buna seara!
Am fost disponibilizat dar fara a ni se acorda vreun salariu compensator.
As dori sa stiu daca acordarea salariului compensator este obligatorie si daca da in baza carei legi
Răspuns la discuția DECIZIE DE TRANSFER
acest acord trebuia sa-l dau in scris?
Răspuns la discuția DECIZIE DE TRANSFER
noi am fost efectiv mutati din alte restaurante in cel care sa inchis azi.nu trebuia sa primim o instiintare macar ca vom fi transferati?
Buna seara!
Am lucrat la o firma S.A. care avea 3 restaurante in localitate, ne-au transferat pe toti cei care ne ceream drepturile intr-un restaurant pe care astazi lau inchis si am fost disponibilizati. As vrea sa stiu daca atunci cand ne-au transferat trebuiau sa ne trimita macar o instiitare?
pot sai dau in judecata?