avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 405 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters169673

Activitate ContSters169673

multumesc pentru raspuns!
Dar cand trimit o scrisoare si platesc timbru pentru Satele Unite il platesc aici tot,nu? Nu mai plateste si cel care primeste scrisoarea. Daca vorbesc international in Roming platesc numai eu, cel care initiaza apelul? Nu stiu stiu pentru ce sa platesc pentru colete altfel!
Am cumparat niste pandantive si cercei de argint si doua ceasuri de mana vechi, am platit valoarea lor 830 dolari + 70 dolari shipping + 33 taxa de paypal, toate bune si frumoase...PANA ajunge coletul in Romania la Posta romana.
Taxe vamale
Taxe postale pentru ca a circulat in Romania
TVA.
Ce-i de facut oameni buniii????!!!
Răspuns la discuția putin cam complicat ....
cum fac unii pe motiv ca merg sa isi vada copilul, el de fapt ii face zile fripte si nopti albe fostei sotii! Nu cred ca exista nici o solutie....DEXTER
Sotii sunt casatoriti de 30 ani, cu 3 baietii majori, ea a fost casnica, dar a avut mostenire de la parinti bunuri imobile pe care le-a vandut, au in comun o casa de lucuit si teren, fiul cel mic a investit multi bani in casa parintilor.
Sotia a trimis banii castigati intr-un an de zile sotului, iar acum sotul vrea sa divortete pe motiv ca sotia a parasit domiciliul conjugal, iar amanta nu mai primeste pe fiul mic acasa.
Ce poate sa faca fiecare?
Răspuns la discuția Acceptare tacita sau nu?
fica vrea sa locuiasca in casa parintilor singura, dar fiul vrea si el o camera, doua (el are doua case ale lui) tatal este si el decedat de 18 luni
Răspuns la discuția Acceptare tacita sau nu?
Fica a adus imbunatatiri semnificative la casa
Dupa moartea mamei s-a facut succesiune dupa ea, tata, fiul si fica, fica care locuieste de cand s-a nascut pana in prezent in casa parinteasca. Tatal a vandut toata partea lui catre fica 10/16 (contract vanzare-cumparare), fica are acum 10/16+3/16=13/16.
Ce poate sa faca acum fiul? Succesiunea dupa tata? Ce drepturi are fica?
Mai poate fi atacat, daca pretul trecut contract este fictiv si defapt acopera o donatie mascata
am trei copii majori plecati in strainatate!
Divort, sotul inainteaza divort, dar sotia este plecata in strainatatate! Ce poate sa faca ea? Ce ii se poate intampla?
Sotii sunt casatoriti de 30 ani, a a plecat la munca in Italia, are peste 1 an.
El o ameninta cu tot felul de santaje nefondate, ca ea se ocupa cu crima organizata, ca umbla cu droguri,etc, cand ea sta si are grija de o batrana.
El a inaintat actiunea de divort! Ea ce poate sa faca? Nu poate lasa locul de munca.
Care este procedura?
Va multumesc!