avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 281 soluții astăzi
Forum Activitate coca_s

Activitate coca_s

:kissing:Multumesc frumos
Buna ziua,as vrea sa stiu in cat timp ajunge o hotarare judecatoreasca de la finalul procesului? Se poate lua de la judecatoria respectiva sau se trimite doar prin posta?Multumesc.
sa identifice si sa localizeze,dar sa vrea sa intre?? aceasta executare se judeca,daca imi ridica masina si am castig de cauza ce se intampla? multumesc!
va rog daca puteti sa-mi spuneti,un executor poate intra pe o proprietate privata care nu are legatura cu executarea dar acolo se afla masina care urmeaza a fi executata? legat de acest dosar,am facut contestatie s-a admis,urmand sa se judece,cu toate acestea executorul continua cu hartuirea si intimidarea prin toate mijloacele,deasemenea a refuzat sa prezinte avocatei hotararea judecatoreasca!
Contestatia la executarea silita se face in termen de 15 zile calendaristice sau lucratoare? Am aflat ca se depune o suma de bani de 10% din suma ,denumita cautiune,fara aceasta suma se poate contesta executarea? Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția executare silita
multumesc ;)
Răspuns la discuția executare silita
pai a venit executorul cu o alta hartie in care era aceeasi suma ca acum 7 luni chiar daca am depus intre timp 3000 de lei! mama era acasa si a semnat ca a luat la cunostinta!!X-(#-o
ce este cu reinoirea executarii din 6 in 6 luni? daca a fost reinoita dupa 7 dar parintii au semnat cand a fost adusa hartia? se perima...concret? multumesc mult pt raspunsurile de la prima intrebare pe aceeasi tema!:(
Buna ziua,am vazut pe forum ca incuviintarea pentru executarea silita nu se face cu citarea debitorului dar nu este normal sa nu se primeasca o hotarare timp de un an! Banca doar mi-a aratat hotararea dar refuza sa-mi dea o copie,au spus sa ma adresez judecatoriei! Am facut o intelegere cu primul executor am platit mare parte din bani,din 24.000 mai am cam 10.000,a trecut un an de atunci si vor sa ia masina care este garantie,a venit alt executor caruia i-am sesizat anumite nereguli,dar a spus ca nu-l priveste ce am discutat cu fostul.Le-am solicitat un extras de cont sa vad si eu exact cum se duc banii si mi-a adus o hartie cu sold 0 si a scris dansul cu pixul suma care mai era. In concluzie au stors cat au putut si acum vor sa ia si masina! Nu am bani pentru un avocat!!! Ce ma sfatuiti??? Am platit creditul de doua ori efectiv! Va multumesc!#-o