avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 250 soluții astăzi
Forum Activitate emy_39

Activitate emy_39

buna ziua.sunt casatorita cu cetatean turc, care posede carte de rezidenta pentru membrii de familie de 1,5 ani.stie cineva poate calatori in Germania fara mine si poate lucra acolo?daca da pe ce perioada?va multumesc anticipat!
Discuție export
Buna ziua,
Am si eu o intrebare.
Daca suntem firma autorizata de colectare deseuri periculoase si nepericuloase si vrem sa face export in uniune si in afara acesteia ne trebuie licenta de export?
Ca si deseu periculos ne gandim la plumb.
As dori sa ne lamuriti si pe noi sa stim exact despre ce e vorba.
firma este inscrisa in registrul operatorilor intracomunitari.


va multumim.
Discuție apel divort
buna ziua,am divortat de sotul meu(cetatean strain)si divortul s-a pronuntat la data de 10.06.2011.am asteptat sa imi vina acasa hotararea, dar eu m-am impacat cu sotul meu intre timp, iar la judecatorie am luat hotararea pe care scrie irevocabila.am auzit ca daca facem amandoi recurs se aproba si ramanem casatoriti. asa este? si daca da in cat timp trebuie sa depunem actele la judecatorie? va multumesc mult!
Discuție bigamie
buna ziua.poate sa ma ajute cineva?bigamie inseamna sa fii casatorit cu 2 persoane in aceaasi tara? sau e bigamie si daca esti casatorit intr-o tara cu unul si in alta tara cu altul?va multumesc anticipat.
Discuție 2 casatorii
buna ziua.poate imi raspunde cineva, va rog!sunt divortata in tara si casatorita,dar in alta tara nefiind divortata pot fi acuzata de bigamie.oare e valabila pedeapsa in strainatate sau si aici? va multumesc
buna ziua. am inteles ca in termen de 30 de zile de la comunicare hotararea judecatoresca ramane definitiva. se poate face pentru a urgenta definitivarea hotararii? va rog mult sa-mi raspundeti.
va multumesc!
buna ziua!va rog sa ma ajutati cu un raspuns:dupa comunicarea hotararii judecatoresti pot obtine de la primarie un act precum ca sunt necasatorita? sau trebuie sa mai astept inca o luna pentru a ma putea casatori?va multumesc anticipat!
Discuție divort
buna ziua.as dori sa aflu in cat timp ajunge hotararea judecatoreasca acasa, daca ultima infatisare a fost pe 21 octombrie 2010.pentru afi valabila trebuie legalizata?va multumesc