avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 771 soluții astăzi
Forum Activitate panty

Activitate panty

Răspuns la discuția Impozit 2011
Va multumesc si va apreciez pentru profesionalitate.
...o sa urmez sfatul si voi solicita fisa pe platitor.
numai bine!:D
Răspuns la discuția Impozit 2011
multumesc pentru raspuns;

contabilul meu imi spune ca acest impozit, achitat pe 2010 la nivelul anului 2009, in conditiile amintite, nu-l voi putea recupera/compensa niciodata...
afirmatia ca lucrurile devin pozitive trebuie inteleasa, ca va fi un profit minim, cat sa nu fie zero, cum se compenseaza daca in 2011 exista:
a) venit zero
b) pierdere
c) profit mai mic decat in 2009
Multumesc!
Discuție Impozit 2011
Buna ziua!

Va rog sa ma luminati si pe mine referitor la un aspect...

...in anul 2009 am infiintat un SRL si dupa realizarea balantului s-a constatat un venit important, fapt pentru care s-a achitat un impozit pe profit destul de consistent.
In anul 2010 acest SRL a inregistrat pierdere si conform legislatiei din perioada respectiva, chiar si in aceasta situatie, s-a achitat acelasi impozit pe profit ca si in anul 2009.

2011 a inceput cu o mica pierdere dar se pare ca lucrurile devin pozitive pe fiecare luna ce trece...

Intrebarea mea este: se mai poate recupera/compensa in vreun mod impozitul platit in 2010, impozit care nu mi se pare corect a se plati ?¿

Multumesc anticipat!













Răspuns la discuția Energie solara - Fonduri europene
buna seara, in primul rand doresc sa stiti ca va apreciez foarte mult activitatea, sunteti printre cei mai buni din tara in sectorul pe care il abordati...

Cu toate acestea insa, exista multe surse de informatii foarte bune, de aceea va rog precizati.


daca va precizez sursa, ar insemna sa -mi faceti o oferta de colaborare, si nu una neinsemnata:D
Răspuns la discuția Energie solara - Fonduri europene
aveti dreptate, prin urmare am verificat ceea ce a spus mariussco si este adevarat...ptr trim II se pregateste o noua sesiune, cu bani mai putini dar se pregateste...

ps personal, nu-mi place pesimismul de care dati dovada...iar pe de alta parte am impresia ca doriti sa monopolizati informatiile in acest sector ...
si prepotenta asta...cred ca ar trebui sa o lasati mai moale
imi cer scuze, nu am nici cea mai mica intentie de a va jigni, dumneavoastra pe de alta parte dovediti si profesionalism in ceea ce faceti, din alte mesaje pe care le-ati publicat reiese acest lucru, dar...

toate cele bune!
Răspuns la discuția Energie solara - Fonduri europene
va multumesc mult dl mariussco, pentru mentiunile facute...nu ar fi deloc logic sa nu se mai pregateasca proiecte de acest fel, in cazul meu parcuri solare, fara subventii [ europene sau statale], suntem la inceput de drum in acest sector...

Sarbatori fericite!
Răspuns la discuția succesiune...
multumesc pentru raspunsuri! bunicul era decedat deja...
inteleg ca acum costurile sunt mult mai mari pentru dezbaterea succesiunii?:(
Discuție succesiune...
...prin anii 90 a decedat bunica mea...in urma ei au ramas 7 copii( 2 fete si 5 baieti) bunica a locuit intotdeauna cu una din fete, careia i-a crescut copii, a avut grija de gospodarie cand aceasta era la serviciu ... in urma decesului nu s-a facut de catre niciunul dintre frati deschiderea succesiunii...adica vreau sa spun, acea declaratie in termen de 6 luni...inseamna acest lucru ca este tardiv acum daca unul dintre frati doreste deschiderea succesiunii?
Fta cu care a locuit nu a avut niciun interes ptr ca a ramas cu tot ce avea bunica, hectare de teren care au ramas in parte in paragina, casa si teren aditional, ....problema este ca unul din nepoti, care este fiul celei care a ramas in casa bunicii, a construit alta casa langa cea veche si inca alte constructii fara sa aiba vreun drept in opinia mea, colac peste pupaza mai face si pe proprietarul intrand in discutii contradictorii cu unul din fratii mamei lui, pe marginea drepturilor succesorale. ce este de facut?
multumesc.
Răspuns la discuția Fonduri Europene -energia solar
va multumesc pentru raspunsuri.. sa inteleg ca daca incep proiectul si obtin finantare mi se anuleaza aceasta subventie??#-o

.cred ca mariussco are dreptate, adica inteleg ca pe anul 2010 a fost epuizat bugetul...ptr 2011 se va aproba alt buget ptr sesiunea care va urma...

ptr HoldaFinance: adica nu se mai pot realiza proiecte pe acest program???
am indoieli..va rog sa-mi explicati
cat dureaza pana se aproba o subventie?
buna seara,
sunt interesat in dezvoltarea unui parc solar cu fonduri europene respectiv POS CCE Axa 4 .D2..insa, dupa analizarea ghidului nu-mi este destul de clar daca pana la aprobarea cererii de finantare proiectul se poate initia....?
poate cineva sa-mi explice cum se procedeaza...
un gand bun pentru toti!