avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 457 soluții astăzi
Forum Activitate andreea644

Activitate andreea644

Buna seara.
Am divorțat la notar,acolo stabilandu-se pensie alimentara de 1000 lei ,au trecut 3 luni .nici măcar 1 leu,el îmi oprește și bani la fata de handicap spunandu-mi că are bancă la mașină de platit care a luat-o când era cu mine desi i-am zis da mi-o de-a mie și plătesc eu rata mai departe dar să îmi de-a pensia (refuzandu-ma normal)și că le-a platit la copii tabăra la scoala pt la vară .acum mi-a făcut reclamație la protecția copilului și le-a zis copiilor sa minta că eu ii bat și mă port urat cu ei altfel el ajunge foarte rău . mi-a spus că divorțul la notar este amiabil și că nu este obligat să îmi de-a pensie alimentara pt copii . Sa merg mai departe sau are dreptate.multumesc frumos
Buna ziua .soțul meu nu sta pe luna decât maxim 7-8'zile in tara . Administratorul îmi spune că trebuie băgat la întreținere deoarece nu sta consecutiv legate cele 15 zile .care este legea . mulțumesc
Bună seara acum ceva timp am avut o relație cu un băiat .această relație sa oprit iar el a continuat cu jigniri la adresa mea, acum mai nou a început să pună poze cu mine și cu copii mei minori pe diferite site-uri de socializare cu melodii pe fundal care conțin cuvinte vulgare . Ce pot face că acest lucru sa înceteze ? El spunând că nimeni nu îi poate face nimic pentru că cumnatul lui lucrează în politie ... .mulțumesc
le-am spus de legea scrisa de dvs si mi-au zis ca nu exista la ei .. aveam pe card 2o lei si ei deja mi iau oprit si mi-au blocat contul ca acum pe 15 sa imi opresca banii la copii

ce sa mai fac??
Răspuns la discuția impozite
si dak nu platesc deloc ce imi poate face?
cei care ma tot suna si ma ameninta cu oprireea indemnizatiei si ca imi pun sechestru pe casa desi ea nu este pe numele meu,eu nu sunt trecuta in contract este casa fratelui meu sunt o firma de avocatii dde recuperari. suma este de 2700 lei am zis sa le dau in rate timp de 2 luni si nu accepta
Discuție impozite
buna ziua

in primul rand vreau sa va multumesc pt ajutorul dat

si mai am o intrebare : fratele meu are impozit la masina dar nu la platit anul trecut ce poate sa ii faca??il va plati dar inca nu are toti banii

va multumesc
va multumesc mult de tot ptr raspuns
dar exista vreun articol?? sau vreo lege??
buna ziua .numele meu este andreea
vrea sa va intreb si eu daca am datorii la banca au dreptul sa imi opreasca toata indemnizatia la copii??si ce articol

va multumesc
buna ziua
am un vecin tampit pot sa ii zic .... are o patura pe balcon care o uda tot timpul cu apa , mia distrus masina pe partea dreapta la aripa cu unsoare si mai sunt cateva picaturi albe care nu se ia la spalat . locul de parcare este al meu inchiriat de la primarie .
va rog frumos sa ma ajuta-ti unde ma pot adresa ca cu vorba buna nu intelege
exista vreun cod in care sa il pot reclama la politie??

va multumesc ajutati-ma