avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 383 soluții astăzi
Forum Activitate dana 50

Activitate dana 50

V-a multumesc! deacum asta e....o sa vad si o so rezolv si pe asta...:(
eu pe data de 19-8-2013 am cumparat casa (am semnat actele si sau dat banii)dupa care notara mia vorbit de asa ceva si mia zis mei ca cumparator ca am timp de 30 zile sa al fac...
v-a multumesc ave-ti ideie cam cit costa
buna ziua,as avea nevoie de niste lamuriri,de recent am cumparat o casa la tara si ma intereseaza cum schimb curentul pe numele meu?....a alta intrebare -notara mia zis ca trebuie sa fac un "certificat de energie electrica?"daca nu imi vor da amenda...Eu nu am inteles nimic de acest certificat...poate ma pute-ti lamuri si pe mine de ce si cum trebuie sa-l fac,si cam cit ar costa? v-a multumesc!!!
v-a multumesc! si v-a urez
seara placuta!
chiar si daca cumpar o casa veche(batraneasca)este nevoie de asa ceva?
- "certificat de performant a energetica"acest documest nu este pe antelesulmeu daca imi pute-ti da mai multe amanunte ...V-a multumesc mult...
Buna ziua as avea si eu nevoie de niste informatii,problema mea este urmatoare:-doresc sa cumpar o casa intr-un sat(la tara) eu momentan nu ma aflu in Romania intrebarea mea este-As putea face o procura surorii mele ca sa poata merge la notar sa intemeieze actul de vanzare-cumparare in locul meu? -Ce acte trebuie sa avem;-eu si vanzatorul? cum am vorbit cu diversi notari si eu si vanzatorul si de dau detalii diverse unul de altul suntem nelamuriti.An citeva zile va fi gata cartea funciara si inca nu am gasit un notar care sa ne lamureasca corect cu ceia ce ne trebuie (telefonic,ptr.ca eu nu sunt in tara iar vanzatorul nu locuieste in lacalitatea unde se afla imobilul).V-a multumesc..!
:(
Răspuns la discuția Procura cumparare imobil
am buletin valabil,dar daca ma pute-ti ajuta sa imi spune-ti ce acte imi trebuie de la sora mea din Romania(buletinul persoanei pe care vreau sa o imputernicescsi imi trebuie si datele proprietarului si casei pe care vreau sa o cumpar?)notarul de aici nu stie ce sa scrie in procura???? ma intreaba pe mine ce trebuie sa contina procura....cred ca o sa incerc la alt notar....
Răspuns la discuția Procura cumparare imobil
v-a multumesc,dar nu inteleg totusi de ce notarul cu care am vorbit din Romania mia spus ca nu se poate face,de fapt eu am mers pe conceptia ca se poate face,v-a multumesc din nou si o sa ma interesez unde si cum....:D