avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 764 soluții astăzi
Forum Activitate gelu1

Activitate gelu1

buna care este cadru legal pentru a perchiziona un autovehicol oprit in trafic si cine o poate face multumesc
daca am pierdut carnetul pot sa mai conduc multumesc
buna seara in ce conditii se elibereaza certificatul fiscal de la primarie directia taxe si impozite daca am dobandit terenul si cladirea prin licitatie cine plateste inpozitul
Răspuns la discuția teren plus cladire
multumesc, daca santeti amabili care sant pasi de urmat pentu a trece pe nume bunul adjudecat mentionez ca am fost la un notar cum mi-a cerut lichidatoru dar nu m-au lamurit
buna ziua, am cumparat un teren si o cladire cu teren pri licitatie de la un lichidator , inrebarea mea este bunul dobandit este liber de orice sarcina cum ni-sa comunicat sau posibil sa apara vreun creditorB-)B-)B-)B-)B-)
Discuție taxa poluare
buna ziua cand intra in vigore noua taxa de inmatriculare
Răspuns la discuția Recuperare dauna totala RCA
Va rog cu un sfat: femeia din cauza careia s-a produs accidentul si care consumase alcool, a cerut recalcularea probei alcolemiei . In acest caz eu ce pot sa fac? Daca a facut acest lucru inseamna ca merge la sigur spre a scapa de procesul penal. Daca se recalculeaza sub valoarea de invinuire penala cum pot sa-mi recuperez eu paguba sau ce ma sfatuiti sa fac?
daca am primit o amenda pentu rovineta, camera fixa pe data de 17 ianuarie iar plicu cu amenda a venit pe 22 iulie am sanse sa fac contestatie, nu se pescrie daca am primito dupa 6 luni va multumesc:">
Buna ziua, detin un camion cum pot obtine acte pt transport (licienta arr), ce este mai simplu sa infintez un SRL sau Intreprindere Individuala, va multumesc.
Discuție amenda rovineta
ce sanse am sa fac o contestatie la o amenda pt rovineta pt un camion amenda fiind cred mare inca nu am primito